Kémia feladatot oldanák, de nem megy?!

Ezt a feladatot képtelen vagyok megoldani,-nem csak ezt, még van egy, de azt hagyom-A feladat:17,59% 1,1 g/cm^3 sűrűségű vizes oldat 3,5 mol/cm^3 koncentrációjú. sav moláris tömege? hány mol%-os a savanyag? A koncentrációt még nem is vettük és nem tudom megoldani:( előre is köszi!
2012. jan. 27. 15:24
 1/1 Silber ***** válasza:

1.: Ha a sűrűsége 1,1 g/cm^3, akkor 1 cm^3 oldat tömege 1,1 g.

2.: Ha tudod a tömegszázalékot és az oldat tömegét, ki tudod számolni az oldott anyag tömegét. %(m/m)=m(oldott anyag)/(m(oldott anyag)+m(oldószer))*100

3.: Megvan az oldott sav tömege és anyagmennyisége (m(oldott anyag), és 3,5 mol)

4.: Használd a képletet: M=m/n

5.: Tudod az oldószer móltömegét (gondolom víz), és az oldott sav móltömegét (M). Ha kiszámoltad hogy az oldatban mennyi az oldott anyag és az oldószer, akkor már jó vagy.

n(oldott anyag) van n(oldószer) mellett

n(oldott anyag) van n(oldószer)+n(oldott anyag) oldatban

X mol oldott anyag van 100 mol oldatban

_________________

X=100*n(oldott anyag)/(n(oldószer)+n(oldott anyag))

X a mólszázalék.

2012. jan. 27. 17:18