Ha a lift tömege 2000kg. Mekkora erővel húzza a tartókábelt a lift?


m=2000kg


A) ha a lift nyugalomban van

B)2 m/s^2 gyorsulással emelkedik

C)2 m/s^2 gyorsulással lassul

D)4 m/s^2 változatlan sebességgel süllyed

E)4 m/s^2 változatlan sebességgel emelkedik


Elég ha csak a képletekkel(ha lehet egy kis magyarázattal) segítsetek. Elöre is köszönöm.


2012. jan. 26. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha változatlan a sebesség, hogy lehet 4 m/s^2 a gyorsulás?
2012. jan. 26. 22:04
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen igazad van!


D)4 m/s változatlan sebességgel süllyed

E)4 m/s változatlan sebességgel emelkedik

2012. jan. 26. 22:15
 3/4 bongolo ***** válasza:

F=m·a


Ha nyugalomban van, vagy állandó sebességgel megy, akkor a gyorsulás az csak a gravitációs gyorsulás. Vagyis F=m·g.


Ha a lift a Földhöz képest gyorsul, akkor a gyorsulást hozzá kell adni vagy le kell vonni a g-ből. Amikor felfelé gyorsul, hozzá kell adni, amikor lefelé, le kell vonni. F=m·(g+a) vagy m·(g-a)


Ezek alapján ki tudod számolni?


Megj:

Ha pontosan g-vel gyorsul lefelé (vagyis zuhan), akkor 0 lesz az erő. Ez a súlytalanság egyébként.

2012. jan. 26. 23:05
 4/4 A kérdező kommentje:
kitudtam, köszönöm !
2012. jan. 27. 07:40