(1+2^2) (3-x^2) +x^4=9 Hogyan kell megoldani, vezesse le valaki pls?

2012. jan. 22. 18:02
 1/3 A kérdező kommentje:
2. Az f(x) (x+3)^2 - (2x-1)^2-(x-4)(x+4) függvénynek mennyi a minimuma ill. maximuma? Mely x értéknél veszi fel ezeket. Ezt is vezesse le valaki légyszi
2012. jan. 22. 18:05
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vezetem le, csak támpontot adok, ami alapján TE is nagyon egyszerűen meg tudod csinálni.

Első esetben egyszerűen felbontod a zárójelet, vagyis összeszorzol mindent mindennel. Ezután lesz az eredményben másodfokú és negyedfokú tag is. Ehhez be kell vezetni egy új ismeretlent, például a-t. x^2=a illetve x^4=a^2

Így egy másodfokú egyenletet kapsz, amit a megoldóképlettel megoldasz, majd visszahelyettesítesz.

Második feladathoz egy kérdés: deriválni tanultatok már?

2012. jan. 22. 18:22
 3/3 anonim ***** válasza:
A másodikhoz nem kell deriválás. El kell végezni a négyzetre emeléseket, illetve a beszorzást a tanult szabályok alapján. Az x legnagyobb hatványa is 2 lesz (míg a legkisebb 0), így teljes négyzetté lehet majd alakítani, amiből már leolvasható lesz a minimumhely.
2012. jan. 22. 18:58