Kérem valaki vezesse le nekem az egyenlet megoldását:{x+3} {2x+1} - {3+x} {x-5} >=0?

2011. jún. 6. 19:06
 1/10 anonim válasza:

(2x^2+6x+x+3)-(3x-15+x^2-5x)>=0

2x^2+6x+x+3-3x+15-x^2+15x >=0

x^2+18+19x >=0


Tovább nem tudom, biztos valami azonosság, de ez se 100% hogy jó.

2011. jún. 6. 19:18
 2/10 anonim ***** válasza:

Mivel X+3=3+x ezért ezt kiemelem

(x+3)((2x+1)-(x-5))>=0

(x+3)(x+6) >=0

Az = nulla rögtön kiolvasható belőle, a nagyobb : +*+, vagy -*-.

Így már rendben?

2011. jún. 6. 19:21
 3/10 anonim ***** válasza:

másodfokú egyenlet megoldóképlet:

ax^2+bx+c=0

X1,2= ((-b+-négyzetgyök alatt (b^2-2ac))/2a

2011. jún. 6. 19:23
 4/10 A kérdező kommentje:

1.(x+3)((2x+1)-(x-5))>=0

2.(x+3)(x+6) >=0

az 1.ből hogy jön ki a 2.?

2011. jún. 6. 19:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát a nagy zárójelen belül a zárójeleket felbontva:

2x+1-x+5

2011. jún. 6. 19:34
 6/10 A kérdező kommentje:
igen felírom hogy (x+3)(x+6) >=0 és innen mit csinálok? mert amit az előbb írtál nem értettem
2011. jún. 6. 19:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Két szám szorzata, hogy lehet nulla?

Próbálj számjegyekkel szorzást kitalálni, aminek az eredménye nulla!

Csak olyat találhattál aminek az egyik tényezője 0.

Itt is vagy az (x+3) a nulla - ebből x=-3

vagy (x+6)=0, ebből x=-6.

Eddig már rendben?

2011. jún. 6. 19:44
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, bocs hogy ilyen értetlen voltam :$
2011. jún. 6. 20:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor most már azt is érted, hogy x<= - 6, vagy x>= - 3 az egyenlőtlenség megoldása?
2011. jún. 6. 20:16
 10/10 anonim válasza:

öhm, ahogy elnézem, ide megoldó képlet kellene...

[link]

(x+3)(x+6) >=0

x^2+9x+18>=0

a=2, b=9 c=18

kiszámolod az x1 és x2őt, ábrázolod függvényen, majd megnézed, hogy a függvényen az érték hol nagyobb vagy egyenlő nullával, és ez alapján írsz megoldást...

(matektagozatos voltam...)

de lehet h már nem aktuális...

2011. jún. 7. 09:12