Segítenél a matekban? /11. es/


Átkell írni skaláris szorzattá

A(1;2), B(0;5), C(-2;3), D(7;-9),

1/3*a

-3/5*d

3*a+2*b /ilyenkor csak beszorozni kell?)

3*c-5*d

2*(-2*a+6*d)

-0.75*(7*c-5*a)


2012. jan. 22. 14:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem pontosan írtad le a feladatot.

Maga a kérdés sem stimmel.

Két vektornak van skaláris szorzata, nem pedig egy számnak és egy vektornak.

> A(1;2), B(0;5), C(-2;3), D(7;-9),

Gondolom, ezek az "a", "b", "c", "d" vektorok komponensei.

1/3*a tehát ((1/3)*1;(1/3)*2) és így tovább.

> 3*a+2*b /ilyenkor csak beszorozni kell?)

A számokkal be kell szorozni a koordinátákat külön-külön, és azután az x és y koordinátákat össze kell adni külön-külön.

a (1;2)

3a=(3*1;3*2) =(3;6)

b (0;5)

2b=(2*0;2*5) =(0;10)

3a+2b= (3+0;6+10)=(3;16)

=================================

A skaláris szorzat nem vektor, hanem szám. Koordinátákkal

a*b=1*0+2*5=10.

2012. jan. 23. 08:26
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. jan. 23. 12:03