Egy 120 ohm-os és egy 360 ohm-os ellenállást egymással párhuzamosan egy 120 V -os áramforrásra kapcsolunk.
Mekkora az eredő ellenállás?
Mekkora az áramerősség az egyes ellenállásokon?
Mekkora a főágban az áramerősség?
2012. jan. 18. 21:24
1/3 anonim válasza:
Akár visszafelé is számolható:
Áramerősség, 120 ohm: I=U/R 120/120=1A
Áramerősség, 360ohm: 120/360=0,333A
Összáram: 1,333A
Eredő ell. visszafelé: R=U/I 120/1,333=90ohm
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2012. jan. 18. 23:00