Tudnátok segíteni? Nincs eszközöm a kiszámolásához, de szükségem lenne rá.


Egy 120 ohm-os és egy 360 ohm-os ellenállást egymással párhuzamosan egy 120 V -os áramforrásra kapcsolunk.


Mekkora az eredő ellenállás?

Mekkora az áramerősség az egyes ellenállásokon?

Mekkora a főágban az áramerősség?


2012. jan. 18. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Akár visszafelé is számolható:

Áramerősség, 120 ohm: I=U/R 120/120=1A

Áramerősség, 360ohm: 120/360=0,333A

Összáram: 1,333A

Eredő ell. visszafelé: R=U/I 120/1,333=90ohm

2012. jan. 18. 21:36
 2/3 anonim ***** válasza:
Eredő ell: 1per(1perR1+1perR2)
2012. jan. 18. 21:38
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2012. jan. 18. 23:00