lim(x-gyok(x^2 +1))=?
x->+végtelen
2012. jan. 17. 17:16
1/1 BKRS válasza:
Probaljuk meg a szamlalo gyoktelenitesevel:
x- √(x^2+1)=(x- √(x^2+1))/1 =
=(x-√(x^2+1)*(x+ √(x^2+1))/(x+√(x^2+1))=
=(x^2 - x^2 -1)/(x+√(x^2+1)) = -1/(x+√(x^2+1))
ami nyilvan 0-hoz tart ha x tart vegtelenbe.