f(x)=(22-x)^(1/2)
2012. jan. 16. 16:49
 1/5 A kérdező kommentje:

jaj kimaradt: x=6 pontban.

köszönööööm szééépeeeen :))))

2012. jan. 16. 16:50
 2/5 anonim ***** válasza:
-1/8
2012. jan. 16. 16:55
 3/5 A kérdező kommentje:
le is tudnad leccike vezetni? koszi
2012. jan. 16. 17:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Az x^n-re és az összetett függvény deriváltjára vonatkozó szabályt fogjuk alkalmaz. x^(1/2) deriváltja 1/2*x^(-1/2), a belső függvény deriváltja (22-x)' = -1.

((22-x)^(1/2))' = -1*1/2*(22-x)^(-1/2) = -1/2*(22-x)^(-1/2).

Ez az x = 6 helyen

-1/2*(22-6)^(-1/2) = -1/8.

2012. jan. 16. 17:17
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom szepen:D
2012. jan. 16. 17:24