Mekkora a termelés? Részeltek lent (egyetemi mikro)


Y=AL^cK^d, K=8 és állandó a mérethozadék. L határterméke 6L^-1/3. Mekkora a termelés, ha L=8?

Légyszives részletes feladatmegoldást írjon valaki (főleg, hogy hogy kapom meg A-t). Köszi.



2012. jan. 15. 16:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Melyik egyetemre/fősulira jársz?


Ha L határterméke 6*L^-1/3 abból következik, hogy a függvényed vmi hasonló formát ölt: X*L^2/3-on, mivel deriválással kapod a határterméket.

Na most mivel az van, hogy K-d az 8, illetve tudjuk hogy deriválás után az van (L szerinti), hogy A*K^d*2/3*L^-1/3 ebből következik, hogy a 6=2/3*A*K^d

Állandó mérethozadék => c+d=1 => d=1/3


Így viszont az van, mivel K=8, hogy 6=2/3*8^1/3*A, amiből kijön az, hogy A=4,5


Amiből már egyenesen következik, hogy L=8 esetén az Y=4,5*8^1/3*8^2/3, ami elsőre blikkre, úgy 36.


Na melyik suliba jársz? :)

2012. jan. 15. 22:31