2011. máj. 30. 20:44
1/2 bongolo válasza:
Fajhő: Nézd meg a mértékegységet, abból lehet puskázni, hogy mit jelent. 1,5 kJ/kg°C azt jelenti, hogy egy kg tömegű cukor hőmérsékletének 1 °C fokkal való emeléséhez 1,5 kJ energia kell.
2) Hasznos energia (Eh) a termelt áram energiája, 300 kJ. Össz energia (Eö), amit e közben felhasználtunk, 1500 kJ. A hatásfok ezek hányadosa:
η = Eh / Eö = 300 kJ / 1500 kJ = 1/5 = 0,2
Százalékosan kifejezve a hatásfok 20% ( = 0,2 · 100)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen.
2011. máj. 31. 07:52