2012. jan. 13. 14:46
1/1 BKRS válasza:
4x+3y=11
Ezzel parhuzamos egyenesek
4x+3y = C alakuak.
Helyettesitsuk P(4,3)-t az egyenletbe:
4*4+3*3 = C
C = 25
Tehat az egyenes:
4x+3y = 25