Megtudja vki ezt oldaani? Légyszives írd is a le a gondolat meneted :D


leírtunk egymás mellé hét racionális számot úgy, hogy a két szélső kivételével midnegyik eggyel nagyobb a két szomszédjánál.


Keresd meg a hiányzó öt számot!


... ... 1 3 ... ... ... ...


2012. jan. 13. 14:44
 1/2 BKRS ***** válasza:

Ha ugy erted, hogy eggyel nagyobb a ket szomszedja osszegenel, akkor egyenkent szepen sorban meg kell talalni az osszegeket (magyarazat zarojelben)

... ... 1 3 ... ... ... ...

... ... 1 3 1 ... ... ... (1+1 = 3-1)

... ... 1 3 1 -3 ... ... (3+-3 = 1-1)

... ... 1 3 1 -3 -5 ... (1+ -5 = -3-1)

... ... 1 3 1 -3 -5 -3 (-3+-3 = -5 -1)

... -3 1 3 1 -3 -5 -3

-5 -3 1 3 1 -3 -5 -3

2012. jan. 13. 15:02
 2/2 anonim ***** válasza:

Na erre kíváncsi leszek.. Én ezt nem is értem.. ha eggyel nagyobb a két szomszédjánál, akkor a két szomszédnak egyenlőnek kellene lennie, nem?

és hogyan kerülhet egymás mellé a 3 és az 1? hiszen a 3 sem eggyel nagyobb mint a szomszédja, hanem kettővel.

2012. jan. 13. 15:03