Matek egyenletrendezés sürgős légyszíves?


Valaki segítsen már levezetni ezt >>>


8x-(5-4x) = 6-(4x+9)


hogy kell? :S Nagyon megköszönném valaki elmagyarázná mert ez alapján tudnám a többit is.


2012. jan. 9. 21:13
 1/8 BKRS ***** válasza:
94%

8x-(5-4x) = 6-(4x+9)

Felbontjuk a zarojeleket:

8x - 5 + 4x = 6 - 4x - 9

Osszevonjuk a hasonlo tipusokat:

12x - 5 = -4x -3

Atrendezzuk az ismeretlent a bal, a konstansokat a jobb oldalra.

16x = 2

x = 2/16 = 1/8

2012. jan. 9. 21:15
 2/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :))))
2012. jan. 9. 21:17
 3/8 A kérdező kommentje:
amúgy miért 1/8-ad? Nem lehet csak simán 8? :D (Azért kérdezem mert könyvben is így van a megoldás (csak nincs levezetve csak a végeredmény van megadva) hogy 1/8.
2012. jan. 9. 21:19
 4/8 A kérdező kommentje:
ja semmi semmi :D 16/2-nek néztem :D
2012. jan. 9. 21:19
 5/8 anonim ***** válasza:

hmm..nekem ez jött ki:

8X-5+4x=6-4X-9

12X-5=-3-4X

12X=2-4X

16X=2

X=0.125

2012. jan. 9. 21:21
 6/8 BKRS ***** válasza:
92%
1/8 = 0,125
2012. jan. 9. 21:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi,én nem kijavítani akartalak,csak megnyitottam a válaszadást,megcsináltam egy papírra,leenerőriztem,és csak utána küldtem be.
2012. jan. 9. 21:24
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindkettőtöknek:)
2012. jan. 9. 21:25