Valaki segítsen már levezetni ezt >>>
8x-(5-4x) = 6-(4x+9)
hogy kell? :S Nagyon megköszönném valaki elmagyarázná mert ez alapján tudnám a többit is.
2012. jan. 9. 21:13
1/8 BKRS válasza:
8x-(5-4x) = 6-(4x+9)
Felbontjuk a zarojeleket:
8x - 5 + 4x = 6 - 4x - 9
Osszevonjuk a hasonlo tipusokat:
12x - 5 = -4x -3
Atrendezzuk az ismeretlent a bal, a konstansokat a jobb oldalra.
16x = 2
x = 2/16 = 1/8
2/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :))))
2012. jan. 9. 21:17
3/8 A kérdező kommentje:
amúgy miért 1/8-ad? Nem lehet csak simán 8? :D (Azért kérdezem mert könyvben is így van a megoldás (csak nincs levezetve csak a végeredmény van megadva) hogy 1/8.
2012. jan. 9. 21:19
4/8 A kérdező kommentje:
ja semmi semmi :D 16/2-nek néztem :D
2012. jan. 9. 21:19
5/8 anonim válasza:
hmm..nekem ez jött ki:
8X-5+4x=6-4X-9
12X-5=-3-4X
12X=2-4X
16X=2
X=0.125
7/8 anonim válasza:
Bocsi,én nem kijavítani akartalak,csak megnyitottam a válaszadást,megcsináltam egy papírra,leenerőriztem,és csak utána küldtem be.
8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindkettőtöknek:)
2012. jan. 9. 21:25