Fizika házi elmagyaráznátok?


Éppen az ellenállásokkal vacakolunk, és feladott a tanár egy számítást, tudom hogy a sorosnál össze kell adni a párhuzamosnál meg a reciprokot kell összeadni, de itt melyik melyik?

Kérdés: mennyi az eredő ellenállás. Kép:

[link]

bocsi kicsit gagyi


2012. jan. 11. 16:21
1 2
 1/11 fúróferkó ***** válasza:

Ha jól megnézed a baloldalon először van 2 ellenállás.

Szabály :ha 2 (vagy több ellenállás mindkét pólusa találkozik akkor a kapcsolás párhuzamos ,ha az egyik a másik végével találkozik és a maradék kettő vége szabadon marad ,akkor soros.

Nahát akkor a bal oldali kettő az párhuzamos ,kiszámolod az eredőjét az ugy-e 2 Ohm lesz ,most már ,mint új taggal számolsz tovább ,tehát a mellette lévővel soros tagot számolsz ,és így menj tovább.

Csináld!

2012. jan. 11. 16:27
 2/11 A kérdező kommentje:
akk kb 7,65 ohm lesz vagy mennyi? köszi, de nem nagyon értem...:/
2012. jan. 11. 16:36
 3/11 fúróferkó ***** válasza:

Ha végig csinálod az előbb leírt egyszerüsítéseket akkor a végére kapsz egy 8 és egy 12 Ohmos ellenállást,ami párhuzamosan van.Ha kiszámold:1/Re= 1/8+1+12 akkor kapod ,hogy Re =4,8 Ohm

De 2 ellenállás párhuzamos kapcsolásánál inkább ezt a képletet használd!

Re=(R1*R2)/(R1+R2) Fejben gyorsan lehet számolni.

2012. jan. 11. 16:43
 4/11 fúróferkó ***** válasza:

Nézegesd a rajzot!

kiszámítani a 2db 4 Ohmot párhuzamosa

csinálj új rajzot ,az új elemmmel

sorosan hozzáadni a3 ohmost

megint új rajz az új eredővel és az 5 ohmossal egy párhuzamos kört alkot

Új rajz!

hozzá az 5,5 Ohmost sorosan

új rajz!

van 2 ellenállás az eredeti 12 és az eddig számolt 8 Ohm

Csináld végig!

2012. jan. 11. 16:48
 5/11 fúróferkó ***** válasza:

A #3 magyarázatban a képlet mellé lett ütve.

helyesen:1/Re=1/R1+1/R2

2012. jan. 11. 16:50
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, így már értem :D

Életmentő vagy :)

2012. jan. 11. 17:01
 7/11 A kérdező kommentje:
és 4,8 jön ki ugye?
2012. jan. 11. 17:03
 8/11 fúróferkó ***** válasza:

Rendben van .Azért ha már a NASA-nál leszel rendszer felelős ,jusson eszedbe a kezdő lépésed az elektromosság felé!

Egy állást ,legalább egy segédmunkásit kijárhatnál nekem is.!

2012. jan. 11. 17:06
 9/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatot nem értem...
2012. jan. 11. 17:11
 10/11 fúróferkó ***** válasza:
Az utolsó mondta volt a "fizikaóra" levezetése,egy kis humor.Többször olvasod akkor előbb utóbb érzed és megérted a viccet.
2012. jan. 11. 17:14
1 2