Mennyi a tömege 32 m3 metánnak (CH4), normális feltételek között? ( t=0 Celsius; P=100 kiloPascal )?

Teljes számitást kérek! Köszi
2012. jan. 10. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Normál körülmények között ideális gázként viselkedik, tehát az ideális gáz állapot egyenlete igaz rá.

E szerint: p*V = m/M*R*T, innét m = p*V*M/(R*T) = 100 kPa * 32 m^3 * 0,016 kg/mol / (8,31 m^2*kg/(s^2*K*mol) * 273 K), azaz körülbelül 22,6 kg.

2012. jan. 10. 21:14
 2/5 anonim ***** válasza:
A teljességhez talán még annyi, hogy a 0,016 kg/mol onnan jött, hogy a szén moláris tömege 0,012 kg/mol, a hidrogéné pedig 0,001 kg/mol, ekkor 1 szénnek és 4 hidrogénnek (1*0,012 kg/mol + 4*0,001 kg/mol) = 0,016 kg/mol.
2012. jan. 10. 21:45
 3/5 A kérdező kommentje:
A M,R,T betüket hogy/honnan határoztad meg??
2012. jan. 10. 21:51
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké :)) köszi
2012. jan. 10. 21:52
 5/5 anonim ***** válasza:

p - nyomás

V - térfogat

m - tömeg

M - moláris tömeg

R - univerzális gázállandó vagy valami ilyesmi

T - abszolút hőmérséklet

2012. jan. 10. 22:12