Sehogy nem bírok rájönni, hogy hogyan kell megoldani az ilyen típusú feladatokat. Ha valaki megtenné, hogy részletes leírja a megoldásmenetet nagyon megköszönném. :)
ctg(2x-2pi/3)<gyök 3
2012. jan. 10. 16:28
1/1 anonim válasza:
Ennyit tudok így hirtelenjében:
cos30° = cos(π/6) = √3/2, ebből: √3 = 2*cos(π/6)
sin60° = sin(π/3) = √3/2, ebből: √3 = 2*sin(π/3)
ctg(a - b) =
= -(cos(a)*cos(b))/(-cos(b)*sin(a)+cos(a)*sin(b))-(sin(a)*sin(b))/(-cos(b)*sin(a)+cos(a)*sin(b))
Amúgy: