Trigonometria, trigonometrikus függvény. Hogyan kell megoldani? Feladat lent.


Sehogy nem bírok rájönni, hogy hogyan kell megoldani az ilyen típusú feladatokat. Ha valaki megtenné, hogy részletes leírja a megoldásmenetet nagyon megköszönném. :)


ctg(2x-2pi/3)<gyök 3


2012. jan. 10. 16:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Ennyit tudok így hirtelenjében:


cos30° = cos(π/6) = √3/2, ebből: √3 = 2*cos(π/6)

sin60° = sin(π/3) = √3/2, ebből: √3 = 2*sin(π/3)


ctg(a - b) =

= -(cos(a)*cos(b))/(-cos(b)*sin(a)+cos(a)*sin(b))-(sin(a)*sin(b))/(-cos(b)*sin(a)+cos(a)*sin(b))


Amúgy:


[link]

2012. jan. 12. 17:11