Valaki kérem segítsen. A 21 feladatból ezeket nem tudom rendesen megoldani. Valaki tuja őket?


ABC háromszög két oldala:

AB=24cm

AC=15cm

T=90cm2

a.A harmadik oldal mekkora?

b.Az A-ból kiinduló magasság a háromszöget két háromszögre bontja,ezek közül a kisebbik terülte hány százaléka a nagyobbik területének?


√x2-10x+25=12

16x+4x+3*4x-1=23


Egy dobókockát kétszer feldobunk és leírjuk egymás után a dobott számokat. Mekkora annak a valószínűsége, hogy az így kapott szám két jegyű négyzetszám?


Ábrázoljuk grafikusan: [-6,1[ az f(x)=│x+2│-1


2012. jan. 7. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Az elsőt lekörmöltem neked:

[link]

A b. kérdés csak a tompaszögűre van elkészítve.

2012. jan. 7. 23:07
 2/8 anonim ***** válasza:
Heló! A válaszoló ezt melyik programmal csinálta?
2012. jan. 7. 23:41
 3/8 A kérdező kommentje:
Szuper! Köszönöm!! Értem is!
2012. jan. 8. 09:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Ezt írd le újra, így semmi értelme. "16x+4x+3*4x-1=23 "

Nem 16x a négyzeten? 16x +4x=20x, akkor így lenne írva! Mit mivel kell szorozni - zárójelezd!

2012. jan. 8. 10:13
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, jogos. 16 az x-ediken + 4 az x-ediken + 3*4 az x-1-diken = 23. Nincs zárójel.
2012. jan. 8. 11:04
 6/8 anonim ***** válasza:

" 16 az x-ediken + 4 az x-ediken + 3*4 az x-1-diken = 23 "

16 az x-ediken=(4 az x-ediken) négyzete.

3*4 az x-1-diken=3*(4 az x-ediken)/4

(4 az x-ediken) helyett új ismeretlen bevezetése - erre nézve másodfokú egyenlet. Megoldom, visszatérek x -re.

Így már megy?

2012. jan. 8. 12:05
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm!
2012. jan. 8. 14:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök, hogy mindenre gyorsan reagálsz, ezért itt az utolsó feladatod is:

[link]

+1 -nél üres karika, -6 -nál tömör pont van. Érted, ugye?

2012. jan. 8. 16:11