Matek/Fizika segíteni valaki?


Matek:Hogyan kell megoldani a feladatoka?Már régen vettük és már nem emlékszem hogy van ezért kéne segítséh.Fel tudjam eleveníteni.:/

Törtet egész számmal hogy osztunk,szorzunk?

pl: 7 2

_:3 _.5

6 4



Fizikánál: Soros,párhuzamos kapcsolásnál hogy kell kiszámítani?

R1=100óhm

R2=150óhm

U=45V

R=?

I=?

I1=?

I2=?

U1=?

U2=?

Ezek párhuzmosnál és sorosnál


2012. jan. 6. 17:58
 1/3 BKRS ***** válasza:

Tortet egesz szammal ugy szorzunk, hogy a szamlalot szorozzuk az egesz szammal.

Tortet egesz szammal ugy osztunk, hogy a nevezot szorozzuk az egesz szammal.

2012. jan. 6. 18:32
 2/3 BKRS ***** válasza:

Sorosnal az ellenallasok osszeadodnak.

R=R1+R2 = 100+150=250

U= RI

vagyis I = U/R = 45/250 = 0.18 =180mA

Parhuzamosnal a reciprokaik adodnak ossze:

1/R = 1/R1 + 1/R2 = 1/100 + 1/150 = 3/300 + 2/300 = 5/300

R = 300/5 = 60 ohm

I = U/R = 45/60 = 0.75 = 750mA

2012. jan. 6. 18:37
 3/3 BKRS ***** válasza:

PARHUZAMOS esetben az egyes ellenallasokon nem feltetlenul ugyanannyi aram folyik at viszont a feszultseg eses ugyanaz:

I1 = U/R1 = 45/100 = 0,45

I2 = U/R2 - 45 / 150 = 0,3


SOROS esetben az aramerosseg ugyanaz lesz mindenhol, viszont a feszultseg eses az egyes szakaszokon egyutt fogja a teljes feszultseg esest adni:

U1 = R1I = 100* 0,18 = 18

U2 = 150* 0,18 = 27

U1+ U2 = 45, ami a teljes feszultseg, ahogy az ilyenkor lenni szokott.

2012. jan. 6. 18:44