Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a phülé? Nagyon fontos,...

Mi a phülé? Nagyon fontos, holnapra kell.

Figyelt kérdés

Kleiszthenész reformját leírná nekem valaki? Illetve azt hogy mi az a phülé.

Már kerestem az interneten, meg is találtam csak nem értem.

Előre is köszönöm.


2012. jan. 5. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
2012. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mint ahogy már feljebb is írtam megtaláltam csak nem értem.

De azért köszönöm szépen.(:

2012. jan. 5. 19:41
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

A phülé egy tartomány megnevezés volt.


Szóval egy ilyen töri esszének olyan szempontok között kell megfelelnie hogy :

- Feladatmegértés


- Tájékozódás térben és időben


- Szaknyelv alkalmazása


- Források használata


- Eseményeket alakító tényezők feltárása


- Megszerkesztettség, nyelvhelyesség

2012. jan. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Athénban Kleiszthenész reformja (i. e. 508) alakította át a phülérendszert, a hagyományos négy ión-attikai phülé helyett tíz phülére – névadóul kisorsolt egy-egy attikai hőst – osztotta a poliszt területi alapon úgy, hogy minden phülébe beletartozott egy-egy rész (trittüsz) a polisz háromféle földrajzi területéből, a városból (asztü), a tengerpartból (paralia) és a belső területbő (mezogaia). Három ilyen trittüsz alkotta a phülét és összesen tehát 30 trittüszre osztotta Attikát.


Minden phülé jogosult volt egy arkhónt (miután azok számát tízre növelték) és egy sztratégoszt választani. Minden phüléknek 1000 nehézfegyverzetű gyalogost (hoplitész) és 100 lovast kellett kiállítania. A phülé ezen csapattestét a harcmezőn a taxiarkhosz vezette.


Az év egytizedéig egy phülé 50 küldötte volt az 50 prütanisz, akik a bulé végrehajtótestületeként működtek. A prütaneia szigorúan kötött sorrendben rotált a 10 phülén és a határozatok kihirdetésekor mindig megadták a prütaneiát viselő phülé nevét is.


Ha a fentieket megtaláltad, mit nem értesz?

eszerint választási kerületekre osztotta fel a lakosságot területi alapon, és minden fülében volt városban lakó, tengerparton lakó és szárazföldön lakó ember is.

Küldötteket küldtek, és a tisztségeket így töltötték be.

2012. jan. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2012. jan. 23. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!