Egy focicsapat átlagos életkora 23 év. Egy játékost kiállítanak , így a pályán maradó 10 játékos átlagéletkora 22 évre csökken. Hány éves a kiállított játékos?
2012. jan. 5. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

focicsapat az 11 játékos

x/11=23 ebből x=253 (ennyi éves a 11 játékos összesen)

kiállítás után x/10=22 ebből x=220 (ennyi a 10 játékos éve)

253-220=33 ennyi éves a kiállított játékos

2012. jan. 5. 17:03
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm.: D
2012. jan. 5. 17:43