Egy focicsapat átlagos életkora 23 év. Egy játékost kiállítanak , így a pályán maradó 10 játékos átlagéletkora 22 évre csökken. Hány éves a kiállított játékos?2012. jan. 5. 16:18
1/2 anonim válasza:
focicsapat az 11 játékos
x/11=23 ebből x=253 (ennyi éves a 11 játékos összesen)
kiállítás után x/10=22 ebből x=220 (ennyi a 10 játékos éve)
253-220=33 ennyi éves a kiállított játékos
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm.: D
2012. jan. 5. 17:43