Mi a megoldása és a menete?

Három pozitív egész szám közül a két legkisebb szorzata 72, a két legnagyobb szorzata 108. A legkisebb és a legnagyobb szorzata 96. Mennyi a három szám összege?
2012. jan. 4. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:

A három szám a, b , c (Nagyság szerint)

a*b= 72, b*c=108, a*c=96.

a=72/b, c=108/b.

Harmadikba beírva: 72/b*108/b=96. 72*108/96=b^2

b=9. Tehát 8,9,12 a három szám.

2012. jan. 4. 21:10
 2/3 anonim ***** válasza:

legyen a három szám: a; b; c

a*b= 72

b*c=108

a*c=96.


a=72/b

c=108/b.

Ezt a kettőt a harmadikba beírjuk, így néz ki:

72/b*108/b=96

b=9


Innen: 8,9,12

2012. jan. 4. 21:14
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. jan. 4. 21:37