Három pozitív egész szám közül a két legkisebb szorzata 72, a két legnagyobb szorzata 108. A legkisebb és a legnagyobb szorzata 96. Mennyi a három szám összege?2012. jan. 4. 20:42
1/3 anonim válasza:
A három szám a, b , c (Nagyság szerint)
a*b= 72, b*c=108, a*c=96.
a=72/b, c=108/b.
Harmadikba beírva: 72/b*108/b=96. 72*108/96=b^2
b=9. Tehát 8,9,12 a három szám.
2/3 anonim válasza:
legyen a három szám: a; b; c
a*b= 72
b*c=108
a*c=96.
a=72/b
c=108/b.
Ezt a kettőt a harmadikba beírjuk, így néz ki:
72/b*108/b=96
b=9
Innen: 8,9,12
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. jan. 4. 21:37