Ha 3/8 rész 24 fő és 6/8rész 48 fő, akkor hogy számolom ki hogy 1/8 rész hány fő?

2012. jan. 4. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Következtetéssel:

Egyrészt 3/8-nak 2-szerese a a 6/8, és az 1/8 viszont a harmada.

Ezért az 1/8 része 24:3=8

Egyenesarányosságként is felírható!

ha 3/8 24

akkor 1/8 x

x=(24*1/8):3/8

2012. jan. 4. 16:41
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha 3/8 rész 24 fő, akkor az 1/8 rész ennek a harmadrésze, mivel 3*1/8 a 3/8. Vagyis 24/3=8. Azaz az 1/8 rész az 8, így a 6/8 rész az 6*8=48, az egész rész pedig 8/8 rész, vagyis 8*8=64.
2012. jan. 4. 16:41