Lehet- e két különböző tömegű testnek egyenlő a mozgási energiája? Miért? Van még több kérdés amire nem tudtam válaszolni.


1.Mikor történik fizikai értelemben munkavégzés?Mondj rá példákat!


2.Két ember egyenlő tömegű hordókat rak fel egy teherautóra.Az egyik kézzel emeli fel a hordókat, a másik lejtőn görgeti fel azokat.

-Melyik ember fejtett ki kisebb erőhatást?

-Hasonlítsd össze a két ember által elvégzett munkát, ha egyenlő számú hordót raktak fel az autóra!


2009. máj. 20. 19:08
 1/2 A kérdező kommentje:
EZ NAGYON SÜRGŐŐŐŐŐS!!!!!!!!!!!
2009. máj. 20. 19:08
 2/2 anonim ***** válasza:

lehet, egyenlő, mindössze anyni , hogy 1/2m(1)(v(1))^2=1/2m(2)(v(2))^2

innen:

m(1)/m(2)=(v(2)/v(1))^2

munkavégzés: ha az összenergia változik

2009. máj. 20. 19:40