Egy autóemelő kompresszorhoz csatlakoztatott hengerének sugara 5 cm, az autót emelő hengeré pedig 15 cm. Az autó tömege 1330 kg.2011. dec. 27. 12:06
1/2 bongolo válasza:
m = 1330 kg
F₁ = m·g = 13300 N (ha g=10 m/s²-tel számolunk)
Az emelő henger felülete A₁=r₁²π = 0,15²·π
A nyomás benne:
p=F₁/A₁
Ekkora nyomást kell a kompresszornak biztosítania.
A másik hengernél ható erő ebből számítható:
p = F₂/A₂
A₂ = 0,05²·π
F₂ = p·A₂
Egyébként ez kijön sok számolás (π-vel szorzás, stb.) nélkül is: mivel F₂/F₁ = p·A₂/p·A₁ és A₁=r₁²·π A₂=r₂²·π, ezért
F₂/F₁ = r₂²/r₁²
F₂ = F₁·r₂²/r₁² = F₁·(r₂/r₁)²
F₂ = 13300·(5/15)² = 13300/9 N
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!! ;)
2012. jan. 3. 00:12