segítsen valaki légyszi :/ nem tudom megcsinálni2011. dec. 14. 18:45
1/1 anonim válasza:
Négyzetes úttörvény: s=v*t+(a*t2)/2
s=25m
v=90km/h=25m/s
a=v/t ---> ezt be tudjuk helyettesíteni az ”a” helyére, és rögtön tudunk egyszerűsíteni t-vel.
Behelyettesítünk: 50=25*t+(25*t)/2
t=1,333s
a=v/t=25/1,333s=18,75m/s2
F=m*a=800*18,75=15000N
W=F*s=15000*25=375000J
P=W/t=375000/1,333=281250Watt a teljesítmény.