A 90 km/h sebességű,800 kg tömegű autó egyenletesen fékezve 25 m úton állt le. Mekkora a súrlódási erő teljesítménye?

segítsen valaki légyszi :/ nem tudom megcsinálni
2011. dec. 14. 18:45
 1/1 anonim válasza:

Négyzetes úttörvény: s=v*t+(a*t2)/2

s=25m

v=90km/h=25m/s

a=v/t ---> ezt be tudjuk helyettesíteni az ”a” helyére, és rögtön tudunk egyszerűsíteni t-vel.

Behelyettesítünk: 50=25*t+(25*t)/2

t=1,333s

a=v/t=25/1,333s=18,75m/s2

F=m*a=800*18,75=15000N

W=F*s=15000*25=375000J

P=W/t=375000/1,333=281250Watt a teljesítmény.

2011. dec. 14. 19:10