Ha a nagypapa életkorát jelző számjegyeket felcseréljük akkor megkapjuk a nagymama éveinek számát ha az előbbiből kivonjuk az utóbbit megkapjuk az unoka életkorát.
Kérlek titeket segítsetek megoldani, vezessétek le nekem, ezen fog múlni a félévi jegyem!:S
2011. dec. 20. 17:08
1/10 anonim válasza:
a nagypapa 65
a nagymama 56
Unoka:65-56=9
Ell.:9x6=54
54+2= 56 azaz a nagymama életkora
2/10 anonim válasza:
Am hányadikas vagy?
ÉS hányasra hajtasz félévkor?
3/10 A kérdező kommentje:
Szia. Köszi! Levezetnéd, hogy megértsem? Nagyon megköszönném!!
2011. dec. 20. 17:37
4/10 A kérdező kommentje:
8.os 4esre hajtok
2011. dec. 20. 17:38
5/10 anonim válasza:
Lolo én 7 és 2es vok akárhogy is nézzükk...
6/10 A kérdező kommentje:
Levezeted?
2011. dec. 20. 17:40
7/10 anonim válasza:
Am
tippelgetteem
h a nagypapi 65
akkor azt irtad felcserélve a számjegyek kiadja a nagymamiét azaz 56
Az unoka 65-56=9
aztán a 9et megszoruzzok hattal ami minden bizonnyal 54+2=56
8/10 A kérdező kommentje:
kösz!
2011. dec. 20. 17:42
9/10 anonim válasza:
nm nem kell ám sajnálni a zöld kis kezeket c(: :)
10/10 anonim válasza:
Esetleg abban nem tudnál segíteni, hogy milyen anyagrészhez vettétek ezt a feladatoz? Vagy csak úgy logikai feladat címén?