Hány éves a nagypapa a nagymama és az unoka ha az nagymama éveinek száma az unoka évei számának hatszorosánál kettővel több?


Ha a nagypapa életkorát jelző számjegyeket felcseréljük akkor megkapjuk a nagymama éveinek számát ha az előbbiből kivonjuk az utóbbit megkapjuk az unoka életkorát.



Kérlek titeket segítsetek megoldani, vezessétek le nekem, ezen fog múlni a félévi jegyem!:S


2011. dec. 20. 17:08
 1/10 anonim válasza:

a nagypapa 65

a nagymama 56

Unoka:65-56=9


Ell.:9x6=54

54+2= 56 azaz a nagymama életkora

2011. dec. 20. 17:36
 2/10 anonim válasza:

Am hányadikas vagy?

ÉS hányasra hajtasz félévkor?

2011. dec. 20. 17:37
 3/10 A kérdező kommentje:
Szia. Köszi! Levezetnéd, hogy megértsem? Nagyon megköszönném!!
2011. dec. 20. 17:37
 4/10 A kérdező kommentje:
8.os 4esre hajtok
2011. dec. 20. 17:38
 5/10 anonim válasza:
Lolo én 7 és 2es vok akárhogy is nézzükk...
2011. dec. 20. 17:39
 6/10 A kérdező kommentje:
Levezeted?
2011. dec. 20. 17:40
 7/10 anonim válasza:

Am

tippelgetteem

h a nagypapi 65

akkor azt irtad felcserélve a számjegyek kiadja a nagymamiét azaz 56

Az unoka 65-56=9

aztán a 9et megszoruzzok hattal ami minden bizonnyal 54+2=56

2011. dec. 20. 17:40
 8/10 A kérdező kommentje:
kösz!
2011. dec. 20. 17:42
 9/10 anonim válasza:
nm nem kell ám sajnálni a zöld kis kezeket c(: :)
2011. dec. 20. 17:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Esetleg abban nem tudnál segíteni, hogy milyen anyagrészhez vettétek ezt a feladatoz? Vagy csak úgy logikai feladat címén?
2011. dec. 21. 17:57