1)2cos(x-п/3)<=1
2)sin2(négyzet)5x-cos2(néyzet)5x>=cos120o
3)2cos4x-(négyzetgyök)2>=0
4) cos5x.cosп/7+sin5x.sinп/7<=1/2
2011. dec. 17. 19:13
1/1 anonim válasza:
1,
2cos(x-п/3)<=1 - osztod 2-vel:
cos(x-п/3)<=1/2 - a cos függvényről tanultak ismeretében:
п/3 + k*2*п <= x-п/3 <= 5п/3 + k*2*п hozzáadsz п/3-at:
2п/3 + k*2*п <= x <= 2п + k*2*п
A többit írd le érthetően, a szokásos jelölésekkel:
pl. cos^2(3x) : cos-négyzet-3x