Matek példába valaki tud segiten? Sin, cos


1)2cos(x-п/3)<=1

2)sin2(négyzet)5x-cos2(néyzet)5x>=cos120o

3)2cos4x-(négyzetgyök)2>=0

4) cos5x.cosп/7+sin5x.sinп/7<=1/2


2011. dec. 17. 19:13
 1/1 anonim ***** válasza:

1,

2cos(x-п/3)<=1 - osztod 2-vel:

cos(x-п/3)<=1/2 - a cos függvényről tanultak ismeretében:

п/3 + k*2*п <= x-п/3 <= 5п/3 + k*2*п hozzáadsz п/3-at:

2п/3 + k*2*п <= x <= 2п + k*2*п


A többit írd le érthetően, a szokásos jelölésekkel:

pl. cos^2(3x) : cos-négyzet-3x

2011. dec. 17. 19:29