3 egyszeru sztochiometria szamitas, csak nem nekem. Segitenel?


1-650 ml 0,25 mol/dm3 KOH oldat kell nekunk. Hany g KOH kell hozza? Mennyi lesz a tomegkoncentracio?

2/ Hany g natrium-kloridot kell adnunk 120 g 5 tomegszazalekos oldathoz, hogy a koncentracioja 10 tomeg%-ra nojon?

A harmadikat ido kozben megoldottam, de ezekert nagyon halas lennek!


2011. dec. 17. 14:38
 1/1 anonim ***** válasza:

1/ C, V adott, ebből következik n, n*M=m

m/V=Cm (tömegkonc.)

2/ ba*ogatás, de koncentráció = mol/dm3, nem pedig m/m%

m oldat, m/m% adott, m oldat*0,05=m oldott anyag (120*0,05=6)

és akkor belepakolsz x g nacl-t


0,1=(6+x)/(120+x)


6=oldott anyag m

120= oldat m

0,1= tömegtört (töemgszázalék századrésze)


magyarázat: eredetileg volt 120g oldatod, 6 g sóval

tömegszázaléka: 6/120(=0.05)

pakoltál bele x g sót és 10%-s lett

tehát :0,1=(6+x)/(120+x)


picit paraméteresen csináltam meg, de remélem ez is segítség :)

2011. dec. 19. 14:59