...Angéla... kérdése:

S. O. S! Segítség?

Figyelt kérdés

Nyelvtan háziban kéne segíteni.Anyum apum nincs itthon és sehol sem találtam meg az interneten.

Leírom az egész feladatot.

34. Címválogató

Válogasd ki az alábbi címekből az újságok,folyóíratok(mi ez?),valamint az irodalmi művek címét!Írd le őket két csoportban folyóírással!


NÉPSZAVA NŐKLAPJA ROBINSON

PANNÓNIA DICSÉRET HÓCIPŐ GARFIELD

ÉDES ANYANYELVÜNK RAB EMBER FIAI PÓKEMBER

EGY KATONAÉNEK MAGYAR NEMZET NEMZETI DAL

Oké.Ez a feladat.De mi a jó büdös gutyagumi a folyóírás meg a folyóirat?Na és persze a feladatot sem értem.Hogy rakjam két oszlopba?

köszi a segítséget


2011. dec. 15. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Első oszlop: újságcímek

Második oszlop: irodalmi művek


A folyóírás szerintem az, hogy ne nyomtatottan írd a szavakat, hanem ahogy tanultál írni. Biztos kíváncsi a tanár, hogy tudod-e, hogy nagy betűkkel kell írni.


A folyóirat egy kategóriába van az újsággal!

2011. dec. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A folyóírás azt jelenti, hogy nem nyomtatott betűvel írod meg le a házi feladatot hanem ahogy szoktál írni.

Folyóirat: Népszava, Nőklapja, hócipő, Garfield, Pókember, Magyar Nemzet

Irodalmi művek: Robison: ROBINSON CRUSOE írta: Daniel Defoe

Pannónia dicséret: PANNÓNIA DICSÉRETE írta: Janus Pannonius

Édes anyanyelvünk: ÉDESANYA- NYELVÜNK írta: Kosztlányi Dezső

Rab ember fiai: RAB EMBER FIAI írta: Móra Ferenc

Egy katonaének: EGY KATONAÉNEK írta: Balassi Bálint

Nemzeti dal: NEMZETI DAL írta: Petőfi Sándor

Remélem semmit nem hagytam ki.

2011. dec. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 bongolo ***** válasza:

Az újság a napilaptól kezdve az alkalmanként megjelenő kiadványig bezárólag minden, ami viszonylag rendszeresen megjelenik. A folyóirat ennek része, az havi vagy negyedévi rendszerességgel megjelenő újság.


A napilapokat meg a folyóiratokat is ugyanabba az oszlopba kell bizonyára írni, a másikba meg az irodalmi műveket, vagyis azokat, amik nem rendszeresen jelennek meg.


Folyóírás: Amikor nem nyomtatott betűkkel írsz, hanem összeérő, "folyó" betűkkel.

2011. dec. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kis helyesbítés, helyesírásból:


Nők Lapja

Hócipő

Édes Anyanyelvünk (folyóirat címe)

2011. dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!