Erre hogy jött ki a megoldás? Értem hogy be kell helyettesiteni, de nem értem abbol hogy jöttek ki a pontok.

[link]
2011. dec. 15. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha megvan a behelyettesítés, onnantól egy háromismeretlenes egyenletrendszert kell megoldanod a-ra, b-re és c-re. Mivel három egyenleted van, ezért ki fog jönni mind a 3 ismeretlen.
2011. dec. 15. 14:49
 2/3 anonim ***** válasza:

Kicsit részletesebben leírom, megmutatom a 3.c jelű feladat kapcsán:

[link]

2011. dec. 15. 16:18
 3/3 anonim ***** válasza:

a*0^2+b*0+c=2

a*1^2+b*1+c=1

a*3^2+b*3+c=5

kicsit leegyszerűsítve:

1. c=2

2. a+b+c=1

3. 9a+3b+c=5


2. a+b+2=1

a+b=-1

b=-1-a


3. 9a+3*(-1-a)+2=5

9a+3*(-1-a)=3

9a-3-3a=3

9a-3a=6

6a=6

a=1


Visszahelyettesítés:

a=1

b=-1-1=-2

c=2

2011. dec. 17. 08:17