2011. dec. 14. 08:21
1/2 bongolo válasza:
Mondjuk legyen az 'a' szám maradéka m. Ez azt jelenti, hogy:
a = 31·k + m
Egyértelmű, hogy b = a·18·19, ezért:
b = a·18·19 = 31·k·18·19 + m·18·19
Ebből az első tag osztható 31-gyel, az nem ad a maradékhoz semmit. Mivel 18·19 = 11·31 + 1, ezért a második tag:
m·18·19 = m·11·31 + m
Az első része megint osztható 31-gyel, tehát a maradék itt is m.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2011. dec. 14. 14:12