Ehhez a fizikai mechanikai, lejtős feladathoz mi a megoldás?

Egy 30°-os hajlásszögű lejtő aljáról 10m/s sebességgel, a lejtő síkjával párhuzamosan felfelé indítunk egy 2 kg tömegű testet. A lejtő és a test közötti csúszási súrlódási együttható értéke 0.32. a) Mennyi ideig mozog a test felfelé a lejtőn? B) Mekkora sebességgel ér vissza a lejtő aljára? C) Mekkora a mechanikai energiaveszteség?
2011. dec. 13. 16:26
 1/2 Mátyás3 ***** válasza:

energia veszteség : 2mgh nű cos (30)

ezek így szépen összeszorozva.

A h az energiamegmaradásból jön ki :

mv*v/2 = mgh +nű* mgh *cos( 30)

az idő pedig..... hát v= s/t , tehát t = s/v , a v-d most 10/2=5 ( átlag sebesség) az s pedig h*cos(30)

2011. dec. 13. 18:40
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de hogy jött ez ki? :)
2011. dec. 28. 16:33