Pitagorasz-tétellel kapcsolatos számolási feladat?

Hogy kell kiszámítani annak a kockának a testátlóját, amelynek élei 3 cm-esek?
2011. dec. 13. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
3*gyök(3)
2011. dec. 13. 17:28
 2/3 anonim ***** válasza:

Némi térlátással megáldva rájössz, hogy ez a létező legkönnyebb feladat...

Egyszer használod a tételt, hogy az alaplap átlóját kiszámold, még egyszer, hogy az átlóból és az egyik oldalélből kiszámold a testátlót.

2011. dec. 13. 17:31
 3/3 anonim ***** válasza:

rajzold le!

Minden éle a=3cm


Az alaplap átlója:

a2 + a2 = átló2 = ˇ18 = 4,24

3*3+3*3= 9+9= 18

Kijön egy téglalap: két befogója az alső lap átlója és a kocka függőleges éle, ezeket összeköti átfogóként a testátló, ta

átló2 + a2 = ta2

18 + 9 = 27

ˇ27 = 5,196 cm

2011. dec. 13. 17:48