Hogy kell kiszámítani annak a kockának a testátlóját, amelynek élei 3 cm-esek?2011. dec. 13. 17:25
2/3 anonim válasza:
Némi térlátással megáldva rájössz, hogy ez a létező legkönnyebb feladat...
Egyszer használod a tételt, hogy az alaplap átlóját kiszámold, még egyszer, hogy az átlóból és az egyik oldalélből kiszámold a testátlót.
3/3 anonim válasza:
rajzold le!
Minden éle a=3cm
Az alaplap átlója:
a2 + a2 = átló2 = ˇ18 = 4,24
3*3+3*3= 9+9= 18
Kijön egy téglalap: két befogója az alső lap átlója és a kocka függőleges éle, ezeket összeköti átfogóként a testátló, ta
átló2 + a2 = ta2
18 + 9 = 27
ˇ27 = 5,196 cm