Kockával kapcsolatos félig-meddig rajzolási feladat?


Sziasztok! Holnap egyest kapok, ha nem csinálom meg a következő feladatot az órára:


Kockát kell rajzolnom, aztán ki kell számolnom a lapátlók szögét(szögeit); egy új kocka rajzolása után a testátlók egymással bezárt szögeit; és meg kell mondanom,hogy a lapátlóknak az élekkel bezárt szögei milyenek lehetnek -> egy féle szög egy rajz. Sajnos fogalmam sincs hogyan kell kiszámolni a fent említett szögeket, igazából nem nagyon konyítok ehhez a feladathoz. Hogyha ti értitek, és tudjátok hogyan kell kiszámolni ezeket, akkor segítsetek nekem, legyetek szívesek!


2011. máj. 29. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


1. kép: Lapátlók szögei. Látható, hogy bármelyik 2 lapátló (az ábrán pirossal jelölve) 60 fokos szöget zár be egymással, ugyanis egy szabályos háromszög oldalait alkotják (az ábrán látható piros háromszög bármely 2 oldala ugyanolyan, √2 hosszúságú).


2.kép: Testátlók szögei. Az ábrán zölddel vannak jelölve a testátlók (hosszuk √3), pirossal a lapátlók (hosszuk √2). Nekünk a 2 zöld szakasz szögét kell kiszámolnunk. A lenti ábrán lerajzolt téglalapról leolvasható a szög értéke: ha a szöget 2*α jelöli, akkor sin α = 0.5/(√3/2)---> sin α =0.5774, azaz α=35.26 fok, azaz a testátlók szöge 2*35.26=70.52 fok.


3. kép: Lapátlók és az élek lehetséges szögei. Az ábrán pirossal jelölt lapátlónak és az e,f,g éleknek a szögei sorra: 45,90,45 fok, azaz egy lapátló minden éllel (amelyikhez csatlakozik) 45 vagy 90 fokos szöget zár be.

2011. máj. 29. 14:02
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, nem tudom hogy hálálhatnám meg!
2011. máj. 29. 20:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyszerűen annyira zseniális vagy hogy arra nem tudok szavakat.. Szerintem ez lesz életem legjobb matek házija! Megmentettél az egyestől!
2011. máj. 29. 20:59