pl. y = -1 + 5x - x + 2 x
y ´ = 5 -1 + 2
y = -x + 2x
y´= -1 + 2
2011. dec. 8. 22:39
1/3 Tom Benko válasza:
Sikerült jól összekeverni... Funkció magyarul függvény. A deriválás lineáris operátor, úgyhogy \mathop{d}\left(f+g\right)=\mathop{d}f+\mathop{d}g, amit írtál, az pedig a szorzatfüggvényre vonatkozik: \mathop{d}\left(f\cdot g\right)=g\cdot\mathop{d}f+f\mathop{d}g.
Hova kell neked a deriválás?
2/3 A kérdező kommentje:
tenyleg osszekevertem....a szorzasos keplettel :S
dogozathoz :)
2011. dec. 8. 22:56
3/3 Tom Benko válasza:
12?
Deriválni amúgy elég mechanikusan lehet, nem szükséges hozzá az agyalás.