Ha olyan funckiót deriválunk amiben 2 nél több - vagy + os tag van akkor már nem használjuk a x´= f´g + f g´ képletet, hanem simán minden egyes tagot lederiválunk és közéjük a + vagy a - -t tesszük ki?


pl. y = -1 + 5x - x + 2 x


y ´ = 5 -1 + 2



y = -x + 2x

y´= -1 + 2


2011. dec. 8. 22:39
 1/3 Tom Benko ***** válasza:

Sikerült jól összekeverni... Funkció magyarul függvény. A deriválás lineáris operátor, úgyhogy \mathop{d}\left(f+g\right)=\mathop{d}f+\mathop{d}g, amit írtál, az pedig a szorzatfüggvényre vonatkozik: \mathop{d}\left(f\cdot g\right)=g\cdot\mathop{d}f+f\mathop{d}g.

Hova kell neked a deriválás?

2011. dec. 8. 22:53
 2/3 A kérdező kommentje:

tenyleg osszekevertem....a szorzasos keplettel :S


dogozathoz :)

2011. dec. 8. 22:56
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

12?

Deriválni amúgy elég mechanikusan lehet, nem szükséges hozzá az agyalás.

2011. dec. 9. 20:34