Melyik szorzat a nagyobb a
555 555 555 553 * 666 666 666 669
vagy
555 555 555 557 * 666 666 666 664?
Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném :)
2011. dec. 8. 17:16
1/2 BKRS válasza:
555 555 555 555 = 5* 111 111 111 111
666 666 666 666 = 6* 111 111 111 111
Jeloljuk A=111 111 111 111
555 555 555 553 * 666 666 666 669 =(5A-2)(6A+4)=
=30A^2 + 8A -8
555 555 555 557 * 666 666 666 664 = (5A+2)(6A-1)=
=30A^2 + 7A -2
A ketto kulonbsege A-6 az elso javara, vagyis
555 555 555 553 * 666 666 666 669 a nagyobb.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2011. dec. 8. 17:35