Emelt matek házi. Valaki segítene?


Melyik szorzat a nagyobb a

555 555 555 553 * 666 666 666 669

vagy

555 555 555 557 * 666 666 666 664?


Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném :)


2011. dec. 8. 17:16
 1/2 BKRS ***** válasza:

555 555 555 555 = 5* 111 111 111 111

666 666 666 666 = 6* 111 111 111 111

Jeloljuk A=111 111 111 111

555 555 555 553 * 666 666 666 669 =(5A-2)(6A+4)=

=30A^2 + 8A -8


555 555 555 557 * 666 666 666 664 = (5A+2)(6A-1)=

=30A^2 + 7A -2


A ketto kulonbsege A-6 az elso javara, vagyis

555 555 555 553 * 666 666 666 669 a nagyobb.

2011. dec. 8. 17:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2011. dec. 8. 17:35