10-es matek, egyszerű, csak nem értem segítenél?

A feladat: A valós számok halmazán kell megoldani az egyenletet: X^2-5X=0
2011. dec. 1. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
ez egy másodfokú egyenlet, kell hozzá a megoldóképlet, keress rá.
2011. dec. 1. 17:42
 2/5 anonim ***** válasza:

eredménye:

x1 = 0,

x2 = 5.


Megoldóképletbe kell behelyetesiteni:

X^2-5x=0

ebből:

a=1

b=-5

c=0


ezt behelyetesited a megoldóképletbe:

[link]


és kész...

2011. dec. 1. 17:49
 3/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm! :))
2011. dec. 1. 18:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit, az a vicces, hogy most vagyok 12.es, és mikor ezt tanultuk, 2es dogát írtam..bezzeg ma már örülnék, ha csak ennyi lenne a dogában ;)
2011. dec. 1. 19:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez egy hiányos másodfokú, nem feltétlen szükséges a megoldó képlet.


x² - 5x = 0

x-et kiemelve

x(x - 5) = 0


A szorzat nulla, ha valamelyik tényezője 0

Vagyis a gyökök

x = 0

====

és

x - 5 = 0

amiből

x = 5

=====

2011. dec. 1. 19:22