A feladat: A valós számok halmazán kell megoldani az egyenletet: X^2-5X=02011. dec. 1. 17:40
1/5 anonim válasza:
ez egy másodfokú egyenlet, kell hozzá a megoldóképlet, keress rá.
2/5 anonim válasza:
eredménye:
x1 = 0,
x2 = 5.
Megoldóképletbe kell behelyetesiteni:
X^2-5x=0
ebből:
a=1
b=-5
c=0
ezt behelyetesited a megoldóképletbe:
és kész...
3/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm! :))
2011. dec. 1. 18:22
4/5 anonim válasza:
Nincs mit, az a vicces, hogy most vagyok 12.es, és mikor ezt tanultuk, 2es dogát írtam..bezzeg ma már örülnék, ha csak ennyi lenne a dogában ;)
5/5 anonim válasza:
Ez egy hiányos másodfokú, nem feltétlen szükséges a megoldó képlet.
x² - 5x = 0
x-et kiemelve
x(x - 5) = 0
A szorzat nulla, ha valamelyik tényezője 0
Vagyis a gyökök
x = 0
====
és
x - 5 = 0
amiből
x = 5
=====