Pontosan mi az a gyök és hogyan kell kiszámolni?

Ezt egyszerüen nem tudom felfogni :)
2011. dec. 1. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy szám (négyzet-)gyöke az a szám, amit ha megszorzunk önmagával, visszakapjuk az eredeti számot. Pl.

3*3 = 9

gyök(9) = 3


Lehet még egyenletnek (vagy egyenletrendszernek) is gyöke, ez magát a megoldást jelenti, ami behelyettesítve igazzá teszi az egyenletet.

2011. dec. 1. 10:47
 2/6 A kérdező kommentje:
Konkrétan a második lehetöségre gondoltam... Nem igazán értem mit kezdjek a gyökszámítással. Ha nincs az egyenletben akkor nincs gondom se..
2011. dec. 1. 17:40
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

A gyököt kiszámolni nem nagyon lehet. Kiszámoláshoz beírod a számológépbe és az kiadja. Amúgy egy szám gyöke az a szám, amit megszorzok önm,agával és megkapom a számot. pl.: x gyöke y ha y*y=x

Remélem segítettem, ha nem írj priviben.

2011. dec. 1. 18:57
 4/6 A kérdező kommentje:
Én arra a gyökre gondolok, mikor egyenletekben azzal a hiányjel szerü jellel jelölik.
2011. dec. 2. 06:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a hatványozást érted, akkor ez ugyanaz, csak a fordítottja. A négyzetre emelés után ezzel kaphatjul vissza az eredeti számot.


4^2 = 16

gyök alatt 16 = 4


Vagy úgy is írhatod a gyök 16-ot, hogy 16 az 1/2-iken.

16^(1/2)


Ha egy négyzetgyök jelet az alatta lévő minden mással együtt négyzetre emelsz, akkor eltűnik a gyökjel.


[ gyök(x) ]^2 = x

2011. dec. 2. 11:31
 6/6 A kérdező kommentje:

Áhhá! :D Nagy megvilágosodást érzek most, azt hiszem felfogtam a lényegét :D


Köszi szépen a választ, sokat segített :)

2011. dec. 2. 16:50