Egy 60 cm sugarú körpályán haladó játékmozdony állandó sebességgel haladva 8 mp alatt tett meg.
a,Mekkora volt a kerületi sebessége?
b,Mekkora volt a szögsebessége?
c,Mekkora volt a fordulatszáma?
köszi : )
2011. nov. 30. 21:51
1/4 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
tankönyve minden benne van. Alap képleteket kell használni...
2/4 A kérdező kommentje:
Ja csak mire melyiket?A tanár csak úgy feladta...és nem is tanultuk-.-
2011. nov. 30. 21:53
3/4 anonim válasza:
v=2*(pi)*R/T=10,47m/s ez a kerületi sebesség
szögsebesség:
2(pi)/T=45°/s
fordulatszám:
2(pi)/T=2(pi)/8 (ezt nem tudod szebben felírni)