Fizika házi tudnátok segíteni? SÜRGŐS


Egy 60 cm sugarú körpályán haladó játékmozdony állandó sebességgel haladva 8 mp alatt tett meg.

a,Mekkora volt a kerületi sebessége?

b,Mekkora volt a szögsebessége?

c,Mekkora volt a fordulatszáma?


köszi : )


2011. nov. 30. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
tankönyve minden benne van. Alap képleteket kell használni...
2011. nov. 30. 21:52
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja csak mire melyiket?A tanár csak úgy feladta...és nem is tanultuk-.-
2011. nov. 30. 21:53
 3/4 anonim válasza:

v=2*(pi)*R/T=10,47m/s ez a kerületi sebesség

szögsebesség:

2(pi)/T=45°/s

fordulatszám:

2(pi)/T=2(pi)/8 (ezt nem tudod szebben felírni)

2011. nov. 30. 22:33
 4/4 anonim válasza:
ja, de mégis :D pi/4 :D
2011. nov. 30. 22:54