A földfelszínhez viszonyitott 10 m/s sebességgel repülő granát 2 részre esik szét. A nagyobbik rész a tömege az össztömeg 60 százaléka, az eredeti irányban a földfelszínhez viszonyított 25 m/s nagyságú sebességgel folytatja az útját! Mennyi kisebb rész földfelszínhez viszonyított sebességének nagysága és iránya?Na a p =m . v
p=p1 plusz p2 képlettel kell vhogy számolni
2011. nov. 23. 18:29
1/1 anonim válasza:
p=p1+p2
p=10m
p1=25*06m=15m
p2=-5m
p2=m*v2
-5m=0,4*v2
v2=-12,5 m/s
Negatív, tehát az írání ellentátes az eredeti iránnyal.
(visszafelé megy)