Fizika! Házi feladat a lendulettekkel?


A földfelszínhez viszonyitott 10 m/s sebességgel repülő granát 2 részre esik szét. A nagyobbik rész a tömege az össztömeg 60 százaléka, az eredeti irányban a földfelszínhez viszonyított 25 m/s nagyságú sebességgel folytatja az útját! Mennyi kisebb rész földfelszínhez viszonyított sebességének nagysága és iránya?Na a p =m . v

p=p1 plusz p2 képlettel kell vhogy számolni


2011. nov. 23. 18:29
 1/1 anonim ***** válasza:

p=p1+p2

p=10m

p1=25*06m=15m

p2=-5m

p2=m*v2

-5m=0,4*v2

v2=-12,5 m/s

Negatív, tehát az írání ellentátes az eredeti iránnyal.

(visszafelé megy)

2011. nov. 23. 20:09