2011. nov. 29. 18:23
1/2 BKRS válasza:
Ilyenkor celszeru a komplementer esemeny szamolasaval kezdeni:
mi a valoszinuesge, hogy nem tartalmazza az 1-est:
Ha nem ismetelhetunk jegyeket:
5/6 * 4/5 * 3/4 * 2/3 * 1/2 = 1/6
Ha ismetelhetunk jegyeket:
(5/6)^5
Tehat annak az eselye, hogy tartalmazza az 1-est:
ha nem ismetelhetunk szamjegyeket:
1-1/6 = 5/6
ha ismetelhetunk szamjegyeket:
1-(5/6)^5 = 0.598122428