1,2,3,4,5,6 számjegyekből találomra felírunk egy ötjegyű számot Mennyi a valószínűsége, hogy az így felírt szám tartalmazza az egyest?

2011. nov. 29. 18:23
 1/2 BKRS ***** válasza:

Ilyenkor celszeru a komplementer esemeny szamolasaval kezdeni:

mi a valoszinuesge, hogy nem tartalmazza az 1-est:

Ha nem ismetelhetunk jegyeket:

5/6 * 4/5 * 3/4 * 2/3 * 1/2 = 1/6

Ha ismetelhetunk jegyeket:

(5/6)^5


Tehat annak az eselye, hogy tartalmazza az 1-est:

ha nem ismetelhetunk szamjegyeket:

1-1/6 = 5/6

ha ismetelhetunk szamjegyeket:

1-(5/6)^5 = 0.598122428

2011. nov. 29. 18:31
 2/2 anonim ***** válasza:
50%. vagy igen, vagy nem.
2011. nov. 30. 10:48