2011. nov. 29. 17:52
1/5 A kérdező kommentje:
*Állóhelyzetből felgyorsítunk 8 sec alatt 156km/h-ra. Mennyi az átlagsebesség?
2011. nov. 29. 17:54
2/5 anonim válasza:
Ez sima behelyettesítés, kár ilyen mórickapéldát kiírni.
3/5 A kérdező kommentje:
Ha neked ilyen jól megy(írásodból ezt vettem le),akkor légyszíves segíts nekem,hogy én is megértsem!
2011. nov. 29. 17:57
4/5 anonim válasza:
Átlagsebességet alapból a megtett út és a megtett úthoz szükséges idő hányadosából lehetne számítani.
Gondolom a példa arra utal, ha egyenletesen gyorsulunk, akkor a kezdeti és a végsebesség átlaga a megoldás: (0+156)/2=78km/h. Szóljon valaki, ha mégsem lenne igazam. :P
5/5 anonim válasza:
Hát íme, meg is írták a helyes megoldást. Még annyit tennék hozzá, hogy ez az átlagolás csak azért megfelelő, mert a sebesség lineárisan változik az idővel.
Egyéb esetben úgy számolunk, hogy összes út osztva az összes idővel. Példánkban az összes út:
s=v*t/2=156*8/2*3,6=173,33 m.
az átlagsebesség így:
v=s/t=21,66 m/sec =78 km/h.