Fizika sos pls ( átlagsebesség) nem értem, pls vki?


A feladat:

Egy autó 20 másodpercig 50 km/h sebességgel halad,majd ráhajtva a sztrádára a következő 150 métert 10 másodperc alatt teszi meg.Mekkora az autó átlagsebessége ez alatt a 30 másodperc alatt?


Ilyet nem csináltunk órán ,és nem értem, légy szíves valaki segítsen!


2011. nov. 14. 14:38
 1/3 Strigi ***** válasza:

Az átlagsebesség az összes idő alatt megtett összes út. Tehát az utakat és az időket kell kiszámolni.


a.) t=20s, s=v*t=20*(50/3,6)=277,78m

b.) t=10s, s=150m


Össz.: t=30s, s=427,78m

v' = 14,26 m/s

2011. nov. 14. 14:43
 2/3 anonim válasza:

jó ha ezt tudod:

s = út

t= idő

v= sebesség


t= 20 s=50 s=150 t=10 v=?


v=s

- = 150(áláhúzni és aláírni hogy)10 = 15 v

t



remélem tudtam segíteni

2011. nov. 14. 16:33
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. nov. 14. 17:32