A feladat:
Egy autó 20 másodpercig 50 km/h sebességgel halad,majd ráhajtva a sztrádára a következő 150 métert 10 másodperc alatt teszi meg.Mekkora az autó átlagsebessége ez alatt a 30 másodperc alatt?
Ilyet nem csináltunk órán ,és nem értem, légy szíves valaki segítsen!
2011. nov. 14. 14:38
1/3 Strigi válasza:
Az átlagsebesség az összes idő alatt megtett összes út. Tehát az utakat és az időket kell kiszámolni.
a.) t=20s, s=v*t=20*(50/3,6)=277,78m
b.) t=10s, s=150m
Össz.: t=30s, s=427,78m
v' = 14,26 m/s
2/3 anonim válasza:
jó ha ezt tudod:
s = út
t= idő
v= sebesség
t= 20 s=50 s=150 t=10 v=?
v=s
- = 150(áláhúzni és aláírni hogy)10 = 15 v
t
remélem tudtam segíteni
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. nov. 14. 17:32