[link] ennek a 6-os feladatában a BD szakaszt hogy kell kiszámolni?
2011. nov. 25. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
BCD háromszög -> Pitagorasz-tétel
2011. nov. 25. 16:45
 2/6 anonim ***** válasza:
(CD)^2 + (BD)^2 = (BC)^2
2011. nov. 25. 16:46
 3/6 A kérdező kommentje:
De az AC oldal 8 centiméter, a CD viszont nincs megadva
2011. nov. 25. 17:11
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

ABD derékszögű, D csúcsnál van a derékszög, egyik szöge 15° -> innen alfa = 75°, mert a belső szögek összege 180° kell, hogy legyen.

Mivel egyenlő szárú, ezért ABC háromszög B-nél lévő szöge is 75°, ezekből következik, hogy gamma = 30°.

Innentől a szögfüggvények derékszögű háromszögben értelmezett definícióit kell alkalmazni.

sin30° = BD/8 ha jól értelmezem az ábrát.

Mivel sin30° = 1/2, ezért BD = 4 cm.

Területet ezután sokféleképpen számolhatsz, de a legegyszerűbb, ha a két meglévő oldallal és a közrezárt szög szinuszával számolsz. T = 8*8*sin30°/2 = 16 cm2

2011. nov. 26. 00:15
 5/6 A kérdező kommentje:
de egy olyan képlet kéne amit 8.-ba tanul az ember :P
2011. nov. 26. 17:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézd, fogalmam sincs, hogy mit tanultam nyolcadikban és mit nem. Az eredeti kérdésedben nem volt kitétel, hogy nyolcadikos gondolatmenet legyen. Különben pedig, ha megvannak az oldalak és a szögek, onnantól akár Hérón-képletet is lehet használni, vagy a magasság kiszámolása után a "hagyományos" területképlettel.
2011. nov. 28. 18:44