Egy autó egyenes vonalban halad az úton, amikor a sofőr megpillant egy szarvast tőle 33.4 m távolságban. Azonnal a fékre lép, és 10.6 m/s2 lassulással sikerül elkerülnie a balesetet, azaz a szarvas előtt éppen állóra fékezi az autót.2011. nov. 24. 10:34
1/2 anonim válasza:
s=33,4m
a=-10,6m/s^2 (azért mínuszm ert a gyorsuás iránya ellentétes a sebességgel.)
v=0 (megáll)
1. egyenlet (a sebesség)
v=v0+a*t
0=v0-10,6t
v0=10,6t
2. egyenlet (az út)
s=v0*t+a/2*t^2
33,4=v0*t-5,3*t^2
Behelyettesítjük amit az előző egyenletből kifejeztünk. (v0=10,6t)
33,4=10,6t^2-5,3t^2
33,4=5,3t^2
6,3=t^2
t=2,5 s
v0=10,6t=25,6m/s
v0=95,78 km/h
2/2 anonim válasza:
Minek ennyit számolgatni?
a = -10,6 m/s²
s = 33,4 m
v = ?
A út
s = v*t - (a/2)*t²
A gyorsulás
a = v/t
ebből
t = v/a
Ezt az út képletébe behelyettesítve, majd egyszerűsítés, összevonás után
v² = 2*a*s
Minden adat ismert, csak be kell helyettesíteni.