(x+3) * (x-4) =0 Segítene valaki levezetni?

2011. nov. 23. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:

(x+3) * (x-4) =0

szorzat akkor 0, ha valamelyik tagja 0

tehát x+3=0 vagy x-4=0

x=-3 x=4

2011. nov. 23. 18:49
 2/6 anonim ***** válasza:
2011. nov. 23. 18:51
 3/6 anonim válasza:
Olyan számot keress amiből ha elveszel 4-et, akkor nulla lesz vagyis (4+3)(4-4)=0 Senki ne rója fel hibának hogy nincs szorzásjel a két zárójel között, mert ha nincs jel akkor az szorzást jelent. Vagy ((-3)+3)((-3)-4)=0
2011. nov. 23. 18:53
 4/6 anonim ***** válasza:
miért kell ugyanazt leírni ha már én legelőször leírtam egy teljesen jó megoldást?
2011. nov. 23. 19:44
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2011. nov. 23. 21:46
 6/6 anonim ***** válasza:
szivesen
2011. nov. 24. 22:49