Előre is köszönöm!2011. nov. 21. 19:18
1/2 Mugen válasza:
15 * 12 = 180 ennyi hónapon át kell megtakarítanunk
amit megtakarítunk a 180 hónap alatt legyen x
az éves kamatunk 6% = 0,06
de ez nekünk nem jó, mivel a feladat azt kéri hogy havi szinten számoljuk ki:
a havi kamat: 0,06/12 = 0,005
A feladatot úgy értelmezem, hogy amit kapunk kamatot az összeg után azt ki is vesszük a bankból
x a megtakarítás, ha ennek vesszük a havi kamatát akkor annak 50000nek kell lennie
mindez számokkal leírva x * 0,005 = 50 000
az egyenletet leosztom 0,005
x = 50 000 / 0,005= 10 000 000 FT
2/2 Mugen válasza:
igen ezzel kijött, hogy ennyit kell összeszedni 15 év alatt.
De most arra vagyunk kíváncsiak, hogy havi szinten mennyit tegyünk félre, hogy majd 15 év mulva, legyen egy szép kis summánk
10 000 000 / 180 =55555,55