Mennyit kell megtakarítanunk havonta 15 éven át, hogy a következő 15 évben havonta 50 ezer ft-ot kapjunk. Évi 6%-os kamat van. A megoldás menetre lennék kíváncsi, a képletre amivel kiszámítható?

Előre is köszönöm!
2011. nov. 21. 19:18
 1/2 Mugen ***** válasza:

15 * 12 = 180 ennyi hónapon át kell megtakarítanunk


amit megtakarítunk a 180 hónap alatt legyen x


az éves kamatunk 6% = 0,06

de ez nekünk nem jó, mivel a feladat azt kéri hogy havi szinten számoljuk ki:

a havi kamat: 0,06/12 = 0,005


A feladatot úgy értelmezem, hogy amit kapunk kamatot az összeg után azt ki is vesszük a bankból



x a megtakarítás, ha ennek vesszük a havi kamatát akkor annak 50000nek kell lennie


mindez számokkal leírva x * 0,005 = 50 000


az egyenletet leosztom 0,005

x = 50 000 / 0,005= 10 000 000 FT

2011. nov. 22. 01:22
 2/2 Mugen ***** válasza:

igen ezzel kijött, hogy ennyit kell összeszedni 15 év alatt.

De most arra vagyunk kíváncsiak, hogy havi szinten mennyit tegyünk félre, hogy majd 15 év mulva, legyen egy szép kis summánk


10 000 000 / 180 =55555,55

2011. nov. 22. 01:25