2011. nov. 20. 19:08
2/8 anonim válasza:
Első vagyok, amúgy:
((a+2)*(a+2)*(a+2))a 3.-on -a 3.-on=26 csak szorozgatni kell szorgalmasan.
3/8 A kérdező kommentje:
köszi!
és az eredmény mennyi lesz?
mindig más jön ki :(
2011. nov. 20. 19:34
4/8 A kérdező kommentje:
elvileg 1-nek kéne lennie a megoldásnak, de nem akar kijönni :@
2011. nov. 20. 19:40
6/8 anonim válasza:
Így, már csak 2. fokút kell megcsinálni, és itt jó megoldásnak az a=1.. (rosszul írtam)
7/8 anonim válasza:
A feladat
(a + 2)³ - a³ = 26
Az
x³ - y³ = (x - y)(x² + xy + y²)
azonosságot felhasználva
x = a + 2
y = a
Ezekkel
(a + 2 - a)[(a + 2)² + a(a + 2) + a²] = 26
2(a² + 2a + 4 + a² + 2a + a²) = 26
Egyszerűsítés, összevonás és nullára redukálás után marad
a² + 2a - 3 = 0
A két gyök
a1 = 1
a2 = -3
Behelyettesítéssel kiderül, hogy mindkét gyök megoldás.
8/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen! :)
2011. nov. 21. 20:54