Erre mi a megoldás? (a+2) ³ - a³ = 26 Levezetnétek nekem?

2011. nov. 20. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Meddig jutottál? Segítek..
2011. nov. 20. 19:16
 2/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, amúgy:

((a+2)*(a+2)*(a+2))a 3.-on -a 3.-on=26 csak szorozgatni kell szorgalmasan.

2011. nov. 20. 19:18
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi!

és az eredmény mennyi lesz?

mindig más jön ki :(

2011. nov. 20. 19:34
 4/8 A kérdező kommentje:
elvileg 1-nek kéne lennie a megoldásnak, de nem akar kijönni :@
2011. nov. 20. 19:40
 5/8 anonim ***** válasza:
megnézem..
2011. nov. 20. 20:52
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

Így, már csak 2. fokút kell megcsinálni, és itt jó megoldásnak az a=1.. (rosszul írtam)

2011. nov. 20. 21:06
 7/8 anonim ***** válasza:

A feladat

(a + 2)³ - a³ = 26


Az

x³ - y³ = (x - y)(x² + xy + y²)

azonosságot felhasználva

x = a + 2

y = a


Ezekkel

(a + 2 - a)[(a + 2)² + a(a + 2) + a²] = 26

2(a² + 2a + 4 + a² + 2a + a²) = 26

Egyszerűsítés, összevonás és nullára redukálás után marad

a² + 2a - 3 = 0

A két gyök

a1 = 1

a2 = -3


Behelyettesítéssel kiderül, hogy mindkét gyök megoldás.

2011. nov. 20. 23:00
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen! :)
2011. nov. 21. 20:54