2a+2a(2.hatványon) össze lehet vonni?Ha igen,mi lenne az eredmény?2011. nov. 20. 18:04
1/1 anonim válasza:
2*a + 2*a² = 2*a*(1 + a)
2*a + (2*a)² = 2*a + 4*a² = 2*a*(1 + 2*a)