Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Össze lehet vonni két különböz...

Össze lehet vonni két különböző nyelvvizsga írásbeli és szóbeli részét?

Figyelt kérdés
Most voltam origo nyelvvizsgán, és csak a szóbelim lett meg, az írásbelimet nagyon lepontozták, nem lett meg, és nem szeretném mégegyszer megpróbálni ott. Lehet azt csinálni, hogy az írásbelit valahol máshol teszem le, pl TELC,és utána egyesítem a szóbelit(origó) és az írásbelit(TELC)?
2010. febr. 24. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Origót és Telcet nem, mert az egyik egynyelvű a másik pedig kétnyelvű. De a hasonlókat lehet. Pl origót és bme-t:)
2010. febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen és nem is kell egyesíteni, mert már mindenhol elfogadják komplexként két különböző típusú akkreditált nyelvvizsga írásbelijét és szóbelijét.

Nekem pl. BME-s szóbelim és ECL-es írásbelim van és így komplex.

2010. febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, a TELC-et nem lehet összevonni vele, de van amiket össze lehet, a honlapokon biztos fent van!

OFF:

én most készülök Origo írásbelire, és azt szeretném kérdezni, hogy leírnád milyen feladatok voltak, mik az élményeid, milyen nehézségű? Minden érdekel!

2010. febr. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szia! az írásbeli nekem szomat reggel kezdődött fél 9kor, egy nagy elóadóteremben, ahol mindenkit leültettek, szóval nem ülhetsz akárhova, de ha előbb érkezel akkor a hátsó sorokba adnak helyet. Az első rész az egy 50 kérdéses teszt volt, fél óra volt a megoldásokra, de az elég nehéz volt, mert 4 lehetséges válasz közül kell válassz és nagyon hasonlóak, teljesen összekavart -legalábbis engem- . Ezután jött a többi rész, a két fordítás, a szövegértés és a fogalmazás, amire azt hiszem, hogy három óra volt, a feladatokat tetszőleges sorrendben lehet megoldani, csak az idődet jól oszd be, mert 3 óra soknak tűnik de hamar elmegy. Lehet szótárt használni, de jótanácsként mondom, hogy előtte tanuld meg jól használni a szótárt, hogy ne ott kelljen, és kis cetliket lógass ki belőle, és írd rá h pl. s..és tudni fogod h hol kell kinyitni ha s betűs szót keresel. egyébként van egy minta feladatsor az itk. hu-n, azt nézd meg, és olvasd el h milyen tanácsokat ajánlanak a sikeres vizsgához. Sok szerencsét!:D
2010. febr. 25. 15:32
 5/5 anonim ***** válasza:
köszönöm!
2010. febr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!